O Klinice

Klinika Kuźnia to placówka opieki zdrowotnej, która leczy alkoholizm, narkomanię i inne uzależnienia jako chorobę fizyczną, psychiczną i duchową.

 

Mamy duży szacunek dla każdego pacjenta i dążymy do zapewnienia doskonałego standardu leczenia i opieki, zawsze z troską i szacunkiem.Celem leczenia jest zapewnienie pacjentom dobrego powrotu do zdrowia i poprawy jakości życia, które, jak uważamy, będą w dużym stopniu wspomagane przez abstynencyjny styl życia i poprzez bieżące wsparcie programu 12 kroków.

Pomagamy naszym pacjentom w odzyskaniu sił dzięki intensywnemu, spersonalizowanemu programowi łączącemu leczenie medyczne, CBT i inne psychoterapie oraz terapie uzupełniające. Klinika Kuźnia ma wyjątkowo rodzinną atmosferę, a nasi pracownicy są pasjonatami pomagania ludziom w rozpoczynaniu nowego życia abstynenckiego oraz w odbudowywaniu zepsutych więzi rodzinnych.

 

01

W naszym ośrodku zapewniamy stały kontakt z lekarzem (psychiatrą) i doskonałą opiekę personelu. Nasz wykwalifikowany personel tworzy specjalne treningi umiejętności, mające wspomagać powrót do zdrowia Ponadto proponujemy pacjentom udział w zajęciach dodatkowych takich jak: , techniki relaksacji, muzykoterapia, arteterapia, oraz nową formę leczenia opartą o „Totalną biologię”.

Uzależnienie to choroba, która dotyka całą rodzinę. Zdajemy sobie z tego sprawę i dzięki nam mogą uzyskać Państwo potrzebne informacje i pomoc. Znajdziecie u nas odpowiedź na nękające Was pytania: jak żyć obok osoby uzależnionej, jak jej pomóc, jak pomóc sobie.

Mamy wieloletnią praktykę w pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi, rodzinami w których istnieją problemy alkoholowe. Posiadamy wiedzę praktyczną i teoretyczną, jak tez doświadczenia osobiste, które są pomocne we właściwym pomaganiu.

02

Podczas leczenia pracujemy nad odkryciem i wzmocnieniem własnej motywacji do zmiany. Staramy się także nauczyć pacjentów nowych umiejętności, które mogą okazać im się przydatne na nowej drodze życia. ten rodzaj nauki pokazuje osobom uzależnionym, że potrafią coś więcej, są w stanie same pokierować swoim życiem. To wzmacnia poczucie wartości i buduje pewność siebie. Pacjenci odkrywają swoje mocne strony, a wielokrotnie poznają swoje ukryte talenty.

Leczenie uzależnień opiera się na pracy terapeutycznej z osobami uzależnionymi, skupiamy się na budowaniu motywacji, uczeniu utrzymywania abstynencji. Prowadzimy także do akceptacji własnego uzależnienia, co jest najważniejszym krokiem na drodze do zapobiegania nawrotom picia. W dalszej perspektywie pracujemy nad rozwiązywaniem problemów osobistych. Prywatny ośrodek odwykowy Klinika Kuźnia, oprócz terapii indywidualnej proponuje udział w zajęciach warsztatowych i treningowych w czasie weekendów.

Prowadzimy terapię indywidualną i grupową dla osób uzależnionych od alkoholu, leków, hazardu; osób pijących szkodliwie (ryzykownie) alkohol, które jeszcze nie są uzależnione i chcą ograniczyć picie; osób, których bliscy są uzależnieni od alkoholu, leków oraz hazardu.

Zarezerwuj swój pobyt

chcę przyjechać