• 14 lipca 2024

Aktor Jon Hamm, który jest najbardziej znany z roli Don Drapera w serialu AMC Mad Men , zakończył niedawno leczenie uzależnienia od alkoholu. Według oświadczenia wydanego przez jego publicystkę Annett Wolf i opublikowanego w dzisiejszym wydaniu USA Today:

"Przy wsparciu swojej długoletniej partnerki Jennifer Westfeldt, Jon Hamm niedawno zakończył leczenie w związku z jego walką z uzależnieniem od alkoholu... Poprosili o prywatność i wrażliwość w przyszłości".

Wiadomość, że gwiazda Mad Men rozpoczęła leczenie z powodu uzależnienia od alkoholu, pojawiła się po raz pierwszy pod koniec lutego, kiedy TMZ złamał historię, że Hamm zameldował się w Silver Hill Hospital w New Cannan, Connecticut. Odwyk Hamma miał miejsce przed premierą ostatniego sezonu serialu. Aktor i jego współpracownicy właśnie zakończyli pracę w Nowym Jorku nad finałowym sezonem serialu, który rozpocznie się 5 kwietnia, a następnie udadzą się do Los Angeles na kolejną rundę promocji.

Popularny aktor, który ma na swoim koncie występy w takich programach telewizyjnych jak Providence i CSI Miami, a także w filmach takich jak Million Dollar Arm i nadchodzący film dla dzieci Minions , jest kolejnym przykładem na to, że uzależnienie może dotknąć każdego - niezależnie od pochodzenia. W wywiadzie przeprowadzonym w zeszłym roku z magazynem People, Hamm otwarcie mówił o próbach uniknięcia pokus i popędów hollywoodzkiego stylu życia:

"Było kilka lat, w których żyłem za 5000 dolarów, [więc] to całkiem skuteczny sposób, aby tego uniknąć...Nigdy nie byłem w scenie klubowej. Mam paru przyjaciół, którzy prowadzą kluby i dzwonią i mówią, żeby wyjść! A ja pójdę i powiem: 'O tak, zapomniałem, że tego nie lubię. Czuję się jak wujek lub dziadek wszystkich. Jestem za stary.'"

Ujawnienie, że Hamm ukończył odwyk od problemów z uzależnieniem od alkoholu, jest surrealistycznym przypadkiem naśladowania sztuki przez życie. Don Draper, postać grana przez niego w Mad Men , pije w nadmiarze, jest kobieciarzem i stara się uciec od mrocznej i pokrytej kratami przeszłości. Dodatkowo pojawia się pytanie o psychiczne i emocjonalne żniwo, jakie ponoszą aktorzy, aby sportretować postać typu antybohatera. W wywiadzie dla GQ Magazine, Hamm stwierdził:

"W pewnym sensie masz nadzieję na odkupienie, a ono nie nadchodzi... Konsekwentne przychodzenie i bycie bumelantem było zawsze jak, 'Och, to nie jest zabawne'... Ale w tym samym czasie, to było jak największy tor przeszkód na świecie. Zagadka do figurowania".

Podczas gdy presja związana z portretowaniem złożonej i ułomnej postaci mogła mieć bezpośredni wpływ na jego używanie alkoholu, uzależnienie w jakiejkolwiek formie w wyniku połączenia czynników społecznych, środowiskowych, psychologicznych i biologicznych. Często słyszymy o historiach wszelkiego rodzaju celebrytów, którzy padają ofiarą pokus sławy i gwiazdorstwa, a opinia publiczna ma tendencję do postrzegania tych wydarzeń z sensacyjnego punktu widzenia. Ważne jest jednak, aby zrozumieć, że uzależnienie jest bardzo realne, a jego wpływ na jednostkę jest taki sam, niezależnie od wykonywanego zawodu.

Najlepsze życzenia dla Jona Hamma i jego rodziny

Jak zwykle, w tym miejscu korzystamy z okazji, aby życzyć Jonowi Hammowi i jego rodzinie wszystkiego najlepszego. Ponieważ uważamy się za coś więcej niż tabloidową stronę, która czerpie korzyści z wiadomości o celebrytach, chcemy się upewnić, że jest w tym wszystkim jakiś sens.

To może być kolejny przykład naśladowania sztuki przez życie, ale nie znam tego człowieka. Wiem, że Mad Men jest jednym z moich ulubionych seriali, a Jon Hamm jest niesamowitym aktorem. Wszyscy przechodzimy przez wzloty i upadki w życiu i może to jest szansa dla nas, aby pamiętać, że bogactwo nie równa się szczęściu, i że wszyscy powinniśmy być świadomi chwili i wdzięczni za to, co mamy.

Jeśli kiedykolwiek nadejdzie moment, w którym Jon Hamm otworzy się na swoje doświadczenia, wiem, że są miliony innych ludzi, którzy prawdopodobnie mogą odnieść się i mogą uzyskać trochę inspiracji od niego. Kudos dla niego za zajęcie się jakimkolwiek problemem, z którym się mierzy.

Życzę panu powodzenia, panie Hamm. Widziałam każdy odcinek Mad Men i cierpliwie czekałam na ostatnie kilka odcinków w kwietniu. Zawsze wydawał się Pan dobrym, kochającym zabawę facetem, a ja i załoga Sober Nation życzymy Panu wszystkiego najlepszego w szczęściu i zdrowiu.

Najczęsciej odwiedzane