• 23 czerwca 2024


źródło obrazu: cnn.com

W odpowiedzi na naszą przegraną w wojnie z narkotykami, Svante Myrich 28-letni burmistrz Ithaca w stanie Nowy Jork postanowił zaproponować dość niekonwencjonalną metodę rozwiązania tego problemu w społeczeństwie, ujawniając swój zamiar otwarcia pierwszej w Stanach Zjednoczonych nadzorowanej placówki do wstrzykiwania heroiny. W tej placówce użytkownicy będą mogli legalnie wstrzykiwać heroinę, używając czystych igieł, pod nadzorem pielęgniarki. Będzie tam również dostępny zespół medyczny w przypadku, gdy osoba przedawkuje i będzie wymagała pomocy medycznej. Dodatkowo, będą dostępne środki dla osób uzależnionych, które chcą uczestniczyć w leczeniu.

Nie jest to pierwsza tego typu placówka

Chociaż będzie to pierwszy tego typu w Stanach Zjednoczonych, istnieją legalne obiekty iniekcyjne w Kanadzie, Europie i Australii. Pierwszą placówką otwartą w Kanadzie jest Insite, zlokalizowana w Vancouver. Insite nie tylko oferuje użytkownikom miejsce do legalnego wstrzykiwania narkotyków, ale zapewnia im materiały niezbędne do czystego wstrzykiwania. Od czasu otwarcia placówki nastąpił spadek liczby przedawkowań o 35% w okolicy i ani jednej śmierci z powodu przedawkowania w samej placówce.

Redukcja szkód

Dla wielu osób może się to wydawać, że uzależnieni dostają darmową przepustkę do wygodnego używania, ale nacisk kładziony jest na redukcję szkód. W obliczu szalejącej epidemii heroiny i rosnącej liczby przedawkowań w Stanach Zjednoczonych celem jest zmniejszenie liczby przypadków wstrzykiwania heroiny przez użytkowników w łazienkach i na ulicach, co zmniejsza ryzyko zagrażającego życiu przedawkowania. Według National Institute of Drug Abuse, w USA od 2001 do 2014 roku nastąpił 6-krotny wzrost ilości zgonów spowodowanych przedawkowaniem heroiny. Plan Myricha obejmuje również wdrożenie programu o nazwie Law Enforcement Assisted Diversion (LEAD), który pozwala policjantom oferować uzależnionym usługi terapeutyczne w miejsce kary więzienia za niektóre wykroczenia związane z narkotykami. Burmistrz zamierza opracować program praktyk zawodowych dla młodzieży, aby utrzymać ją z dala od ulic i zaangażować w życie społeczności. Jego ostatecznym celem jest zapewnienie uzależnionym pomocy, której potrzebują, w wywiadzie dotyczącym proponowanego planu stwierdził, co następuje:

Myślenie jest takie: leczenie jest celem. Chcemy, aby wszyscy wyzdrowieli, ale kiedy ktoś umiera z powodu przedawkowania, 125 osób, które umrą dzisiaj z powodu przedawkowania heroiny, nigdy nie wyzdrowieje. Nigdy nie otrzymają tego leczenia. Jeśli więc leczenie jest naszym celem, musimy utrzymywać ludzi przy życiu, dopóki nie zapewnimy im leczenia farmakologicznego, detoksu, odwyku i doradztwa, których potrzebują, by rzeczywiście wyzdrowieć. Jeśli będą strzelać w łazienkach na stacjach benzynowych, na ulicach lub ukrywać się za śmietnikami, nigdy nie otrzymają tych środków, ponieważ nigdy nie będą mieli dostępu do specjalistów medycznych.

Kryzys zdrowotny w państwie

Ten program oczywiście zajmie trochę czasu, aby dojść do skutku, biorąc pod uwagę, że istnieją pewne formalności prawne, które będą musiały być adresowane. W stanie Nowy Jork epidemia heroiny nie została jeszcze uznana za stanowy kryzys zdrowotny, dlatego konieczne jest zaangażowanie ustawodawcy stanowego. Jest to coś, co Myrich już wziął pod uwagę i wyraził swój plan ogłoszenia epidemii heroiny kryzysem zdrowotnym stanu.

Wojna z narkotykami jest przegraną bitwą, być może nadszedł czas, aby spojrzeć na inne drogi, aby zaatakować ten problem. Odwiedź tę stronę internetową, aby uzyskać RX recepty online.

Najczęsciej odwiedzane