• 23 maja 2024

Robin Williams zameldował się na odwyku w celu kontynuowania trzeźwości, potwierdza The Huffington Post.

"Po pracy nad projektami back-to-back, Robin po prostu korzysta z okazji, aby dopracować i skupić się na swoim ciągłym zaangażowaniu, z którego pozostaje niezwykle dumny", jego przedstawiciel powiedział HuffPost 1 lipca.

62-letni aktor przebywa obecnie w Hazelden Addiction Treatment Center w Minnesocie w programie mającym na celu utrzymanie długoterminowej trzeźwości, jak donosi TMZ. Pozostanie tam przez kilka tygodni.

Williams zmaga się z nadużywaniem substancji od lat 80. Wcześniej przyznawał się do uzależnienia od kokainy i alkoholu, a w 2006 roku wszedł na odwyk z powodu alkoholizmu po 20 latach trzeźwości. Później powiedział ABC's Diane Sawyer, że jego wypadnięcie z wagonu było "bardzo stopniowe".

"To [uzależnienie] - nie spowodowane przez nic, po prostu tam jest", powiedział w wywiadzie z 2006 roku. "Czeka. Czeka na czas, kiedy myślisz: 'Teraz jest dobrze, jestem OK'. A potem, gdy już wiesz, że nie jest dobrze. Wtedy zdajesz sobie sprawę, 'Gdzie ja jestem? Nie zdawałem sobie sprawy, że jestem w Cleveland'".

Przyznał, że kiedyś myślał, że sam poradzi sobie z uzależnieniem.

"Ale nie można. To jest dolna granica," powiedział. "Naprawdę myślisz, że możesz, a potem zdajesz sobie sprawę, że potrzebuję pomocy i to jest słowo ... Ciężko jest się do tego przyznać, a potem, gdy już to zrobisz, jest naprawdę łatwo".

Williams był zajęty pracą nad "Night at the Museum: Secret of the Tomb", który ma się ukazać jeszcze w tym roku.

[via Huffington Post]

Najczęsciej odwiedzane