• 14 lipca 2024

Powrót do zdrowia to walka na całe życie.

Nie ma kartki z raportem ani oceny końcowej. Życie wypełnione długotrwałym wyzdrowieniem to życie, które przyniesie ci szczęście i radość. Tak wiele, że może zostawić cię z poczuciem, że nie zasługujesz na dary, które otrzymałeś.

Sztuczka do trwałego wyzdrowienia polega na ciągłym rozwoju. Musimy zawsze iść do przodu. Jeśli się nie rozwijasz, umierasz. Jest to szczególnie prawdziwe w procesie zdrowienia z uzależnienia od narkotyków i alkoholu lub z uzależnienia jakiegokolwiek rodzaju.

Przez lata nauczyłem się kilku wskazówek i sztuczek, które pozwalają mi się rozwijać i iść do przodu. Chciałbym podzielić się z Tobą moim doświadczeniem w nadziei, że mogę pomóc komuś w potrzebie.

Znajdź to, co działa dla Ciebie i trzymaj się tego

Oto, co działa w moim przypadku.

  • Dzwonię do mojego sponsora przez większość nocy.
  • Chodzę na to samo spotkanie w każdy wtorek wieczorem.
  • Ćwiczę i medytuję po biegu.
  • Dbam o swoje ciało.
  • Modlę się przed pójściem spać.
  • Pozostaję w kontakcie z ludźmi, których kocham.

To jest mój plan naprawczy w pigułce. Przyznaję, że jest w nim trochę więcej niż to, ale mogę śmiało powiedzieć, że tak długo jak będę robił te rzeczy, pozostanę trzeźwy.

Prawdziwe pytanie brzmi: co działa dla ciebie?

Znajdź to, co działa, znajdź to, co utrzymuje cię w centrum i utrzymuje cię w duchowej formie i trzymaj się tego. Zawsze jest miejsce na próbowanie nowych rzeczy i wkrótce do tego dojdziemy.

Zbuduj rutynę

Nie ma wątpliwości, że moja rutyna utrzymuje mnie na prostej i wąskiej ścieżce.

Budzę się o tej samej porze każdego dnia. Kładę się spać o tej samej porze każdego dnia. Codziennie o tej samej porze przychodzę do pracy i wychodzę z niej. W niektóre dni zostaję do późna, bo lubię to, co robię, ale moja rutyna jest ważna, bo jeśli zostaję do późna zbyt często, to brakuje mi innych doświadczeń, które lubię.

Znalezienie zrównoważonej rutyny sprawi, że twoje życie będzie o wiele łatwiejsze.

Nie będziesz tracić czasu i energii na przemieszczanie się. Twój umysł będzie bardziej skupiony. Kiedy schodzę z mojej rutyny, zauważam, że męczę się od całego dodatkowego myślenia, które muszę zrobić. Staram się nie wychodzić z własnej głowy tak bardzo jak to możliwe.

Zajęło mi trochę czasu, aby znaleźć swoją rutynę i czasami przyznaję, że czuję się jakbym utknęła na autopilocie. Kiedy tak się dzieje, zazwyczaj oznacza to, że nadszedł czas na wakacje. Więc odłączam się, odświeżam i wracam do pracy.

Dbaj o siebie

Mój sponsor często przypomina mi, że uzależnienie ma charakter duchowy, psychiczny i fizyczny.

Ponadto nadużywałem swojego ducha, umysłu i ciała. Dlatego w aktywnym zdrowieniu ważne jest, żebym dbała o wszystkie trzy.

Nie ma wątpliwości, że zdrowie fizyczne jest zwykle tym, czego brakuje w odzyskiwaniu uzależnionych lub alkoholików. Nadużywanie jedzenia, cukru czy lenistwo to częste zamienniki narkotyków i alkoholu.

Mam szczęście, ponieważ zawsze lubiłem ćwiczenia i zawsze interesowałem się odżywianiem i tym, jak działa ciało. Ale to nie znaczy, że musisz być świrem zdrowotnym, żeby o siebie zadbać.

Upewnij się, że się wysypiasz. Upewnij się, że jesz warzywa. Upewnij się, że ćwiczysz. Nie musisz biegać w maratonie. Idź na milowy spacer wokół bloku kilka razy w tygodniu.

Dbanie o siebie jest bona fide metoda wzmocnić swoją trzeźwość, jak również poprawić swoje zdrowie emocjonalne i psychiczne. Ćwiczenia uwalniają endorfiny, które tworzą "naturalny haj". Nie wspominając o tym, że jest to świetny środek odstresowujący.

Nie umieszczaj swojego zdrowia na tylnym palniku.

RELATED: 5 Ways To Increase Your Spiritual Awareness (5 sposobów na zwiększenie świadomości duchowej)

Buduj solidne relacje

Jesteśmy istotami społecznymi.

Potrzebujemy połączenia z innymi ludźmi.

Ja lubię się izolować. Nie mam wielu przyjaciół, ale ci, których mam, są solidni jak skała.

Posiadanie solidnych relacji jest najważniejsze, aby wzmocnić swoją trzeźwość. Nie możesz tego zrobić sam. Nie ma takiej potrzeby. Odzyskiwanie jest znacznie lepszym doświadczeniem, jeśli masz ludzi, z którymi możesz je dzielić.

Znaczenie posiadania ludzi, na których możesz polegać, nie może być niedocenione. To niesamowite, o ile lepiej się czuję po rozmowie z dobrym przyjacielem o kwestii, która mnie nurtuje.

Równie ważne jest udostępnienie siebie tym, którzy na nas polegają. Czuję się zaszczycona, że mogę być filarem siły dla moich dobrych przyjaciół i rodziny. Moje doświadczenie i moja perspektywa mogą pomóc im poczuć się lepiej.

Musisz się odwdzięczyć. To jest ulica dwukierunkowa.

Ciągle odkrywaj nowe sposoby na rozwój

Tak, ważne jest, aby znaleźć to, co działa i trzymać się tego. Jednak zawsze jest miejsce na próbowanie nowych rzeczy.

Przez lata, w trakcie mojego powrotu do zdrowia, odważyłem się wyjść na zewnątrz. Znalazłem nowe sposoby na rozwój i inne metody, aby pozostać w kontakcie z samym sobą.

Wzmacnianie swojej trzeźwości to coś więcej niż tylko utrzymywanie trzeźwości przez jeden dzień. Chodzi o poszerzanie swoich horyzontów. Chodzi o uczenie się nowych rzeczy, poznawanie nowych ludzi i znajdowanie innych pomysłów, które mogą pomóc ci stać się lepszą osobą!

Możesz wybrać się na duchowe rekolekcje. Możesz wybrać się na wędrówkę przez piękny krajobraz. Możesz spędzać czas w przyrodzie lub nawet zacząć uczyć się grać na gitarze. Posiadanie zadowolenia jest niesamowite, ale ważne jest również, aby nigdy nie dostać zbyt wygodne.

Zawsze szukaj sposobów na rozwój!

Najczęsciej odwiedzane