• 22 kwietnia 2024

Eminem świętuje 12 lat trzeźwości!

Kultowy raper pojawił się na Instagramie we wtorek, aby podkreślić ten kamień milowy.

47-latek podzielił się zdjęciem swojego 12-letniego medalika, pisząc: "Clean Dozen, w książkach! Nie boję się."

"I Was Just Taking Anything"

Eminem, który naprawdę nazywa się Marshall Mathers, publicznie opowiadał o swojej walce z uzależnieniem.

Raper z Detroit zakończył wieloletnie uzależnienie od tabletek na receptę i Vicodinu 20 kwietnia 2008 roku, również po doświadczeniu bliskim śmierci z powodu przedawkowania metadonu w 2007 roku.

"Zdobywałem tabletki, gdzie tylko się dało", powiedział The New York Times w 2010 roku. "Po prostu brałem wszystko, co ktoś mi dawał". Eminem podał, że brał do 20 tabletek dziennie.

W tym czasie raper udał się na odwyk narkotykowy, ale przyznał, że czuł się bardziej przytłoczony niż cokolwiek innego. "Czułem się jak Królik Bugs na odwyku" - wspominał. "Kiedy Królik Bugs wchodzi na odwyk, ludzie odwracają się i patrzą. Na odwyku ludzie kradli mi czapki, długopisy, notesy i prosili o autografy. Nie mogłem się skupić na swoim problemie".

Zamiast tego Mathers był w stanie pracować z trenerem odwykowym i doradcą na zasadzie jeden na jeden, z którym nadal pracuje raz w tygodniu.

"Oczyszczenie sprawiło, że dorosłem

W 2011 roku otworzył się przed GQ na temat tego, czego nauczył się podczas swojej podróży do trzeźwości.

"Trzeźwość nauczyła mnie przede wszystkim tego, jak jestem skonstruowany - dlaczego mój proces myślowy jest tak różny... Zrozumiałem, że to, jaki jestem, pomaga mi w tworzeniu muzyki. Sporadyczne myśli pojawiają się w mojej głowie i muszę coś zapisać, a potem okazuje się, że w ciągu godziny napisałem całą piosenkę. Ale czasami jest do bani i chciałbym być podłączony do sieci jak zwykły człowiek i móc pójść na drinka. Ale to jest właśnie największa rzecz w uzależnieniu: Kiedy zdajesz sobie sprawę, że nie możesz - do jasnej cholery, nie możesz już nigdy nic nie robić. Nigdy nie rozumiałem, kiedy ludzie mówili, że to choroba. Na przykład: "Przestań, głąbie. To nie jest choroba!". Ale w końcu zdałem sobie sprawę, że to naprawdę jest choroba".

Raper otrzymał również zachętę od kolegi muzyka i trzeźwego przyjaciela, Eltona Johna, w wywiadzie, który przeprowadzili razem w 2017 roku dla Interview Magazine.

"Twój dzień trzeźwości jest w moim dzienniku" - powiedział mu Elton John. "Jestem z ciebie taki dumny. Jestem czysty od 27 lat, a kiedy stajesz się czysty, widzisz rzeczy w inny sposób. Życie staje się o wiele łatwiejsze do opanowania. Wygląda na to, że to wszystko zmieniło - widzę to, kiedy z tobą rozmawiam".

"Oczyszczenie sprawiło, że dorosłem" - odpowiedział Eminem. "Czuję, że przez te wszystkie lata, kiedy brałem, nie rozwijałem się jako osoba".

Po pięcioletniej przerwie u szczytu kariery wydał album Relapse, który był jego pierwszą próbą nagrywania po oczyszczeniu. W 2010 r. zrobił kolejny krok, wydając towarzyszący mu album Recovery.

View this post on Instagram

Czysta dziesiątka, w księgach! I'm not afraid.

A post shared by Marshall Mathers (@eminem) on Apr 20, 2020 at 6:43pm PDT

Najczęsciej odwiedzane