• 22 kwietnia 2024

Problemy ze snem dotyczą coraz większej rzeszy społeczeństwa. I trudno się temu dziwić, gdyż współczesny człowiek żyje w taki sposób, który absolutnie nie przynosi zdrowego i dającego wypoczynek sen. Co więcej - coraz więcej osób cierpi na bezsenność. Przepracowanie, ciągłe dążenie do doskonałości, pęd ku karierze, zarabianie pieniędzy, problemy, choroby - to tylko niektóre z wielu przyczyn zaburzeń snu. Jeżeli bezsenność zdarza się sporadycznie i nie ma większego wpływu na samopoczucie, to nie ma też większych powodów do niepokoju. Natomiast jeżeli taki stan trwa zbyt długo i coraz częściej trzeba sobie pomagać środkami farmakologicznymi, to jest to już sytuacja niepokojąca, która wymaga skutecznej interwencji. Można sięgnąć po metody naturalne w postaci ziół, które rozluźnią i ułatwią zaśnięcie. Równie ważne jest wyeliminowanie stresu. Jeżeli jednak nie ma oczekiwanych rezultatów, to może warto spróbować innych metod. Jedną z nich jest hipnoza lub autohipnoza na sen, która w wielu przypadkach okazuje się bardzo skuteczna.

Dosłowne tłumaczenie greckiego słowa hypnos (od którego pochodzi nazwa hipnoza) to sen. Czy zatem jest coś lepszego niż hipnoza lub autohipnoza na sen? To właśnie ta metoda może być niezwykle skutecznym sposobem na poradzenie sobie z problemem bezsenności. A nie ulega wątpliwości, iż coraz więcej osób takie problemy posiada. Leczenie hipnozą lub autohipnozą staje się coraz bardziej popularne. Jeszcze kilkanaście lat temu po te metody sięgano za granicą, ale dzisiaj bardzo często ma to miejsce także i w Polsce. Tym bardziej, iż duża część specjalistów wskazuje właśnie hipnozę jako skuteczną metodę do walki z zaburzeniami snu. Czy zatem cierpisz na bezsenność, która zabiera wszystkie siły fizyczne oraz psychiczne i nie pozwala normalnie funkcjonować? Czy inne metody - zarówno naturalne, jak i farmakologiczne - nie działały lub działały na krótko? Być może to właśnie hipnoza lub autohipnoza będzie dobrym rozwiązaniem. Warto spróbować.

Czym jest hipnoza? Kiedy warto z niej korzystać?

Hipnoza i autohipnoza na sen to uznana i polecana metoda wykorzystywana do walki z zaburzeniami snu. Czym jest hipnoza? Otóż jest to wprowadzenie pacjenta w trans o różnej głębokości:

  • - stan hipnoidalny, który charakteryzuje się jedynie odprężeniem, sennością i tak zwanym odpływaniem
  • - stan lekkiej hipnozy, w którym pacjent koncentruje się na przekazie płynącym od terapeuty i wykonuje jego proste polecenia
  • - stan średniej hipnozy, w której wykonuje się polecenia pod wpływem sugestii terapeuty

Chociaż są to stany stosunkowo lekkiej hipnozy, to już nawet one potrafią dokonać przełomu w leczeniu bezsenności. Dlatego też warto skorzystać z takich seansów, kiedy pozostałe metody nie przynoszą rezultatu. Po profesjonalną hipnozę warto też sięgnąć w sytuacji, kiedy chcemy być pewni, iż seans zostanie przeprowadzony w sposób zgodny z wszystkimi zasadami. Jednocześnie hipnoza jest bardzo spersonalizowana, co pozwala rozwiązywać bardzo indywidualne problemy. Nieco inną odmianą hipnozy jest autohipnoza, w której to sam pacjent wypowiada odpowiednie sugestie pozwalające zatrzymać natrętną gonitwę myśli, a tym samym - odprężyć się, wyciszyć, zrelaksować i w odpowiedni sposób przygotować do snu. Jednak aby autohipnoza na sen się powiodła, to trzeba powziąć odpowiednie kroki - nie tylko odstawić komórkę na co najmniej godzinę przed snem, ale w ogóle wynieść ją z pokoju. Tylko wtedy taka autohipnoza przyniesie oczekiwane rezultaty. Dowiedz się więcej o autohipnozie na sen wchodząc na https://hejos.pl/leczenie-zaburzen-snu-dzieki-hipnozie/

Autohipnoza na sen

Czy hipnoza pomoże w walce z bezsennością?

Wiele osób decydujących się na walkę z bezsennością poprzez hipnozę zastanawia się, czy taka metoda pomoże na problemy z zaburzeniami snu. Otóż tak - jest to metoda niezwykle skuteczna. Dlaczego? Otóż seanse hipnotyzujące pomagają pacjentowi nie tylko zdobyć ważne informacje o samej konstrukcji psychicznej, ale też samodzielnie badać swoją świadomość, nabywać umiejętność powiązania stanu psychicznego ze stanem fizjologicznym oraz niejako manipulować równowagą i wyciszeniem. Taki trening obejmujący podświadomość pomaga nabyć odporność na zaburzenia i wytworzyć tarczę zapobiegającą zaburzeniom snu w przyszłości. Dzięki hipnozie pacjent nie tylko poznaje i eliminuje najgłębsze przyczyny bezsenności, ale też zdobywa pewne narzędzia (na przykład techniki oddechowe czy relaksacyjne) pomagające walczyć z tą przypadłością. To wszystko powoduje, iż walka z zaburzeniami snu jest skuteczna i wygrana na bardzo długi okres czasu - a często na zawsze.

Jak często należy korzystać z hipnozy?

Wiele osób podejmujących hipnozę zadaje sobie pytanie, jak często należy korzystać z tej metody leczenia bezsenności. Tutaj nie ma jednej odpowiedzi, gdyż jest to kwestia bardzo indywidualna - uzależniona zarówno od samego pacjenta, jak i skali jego problemu. W wielu przypadkach wystarczą trzy sesje, ale czasami potrzeba ich dużo więcej. Ilość i częstotliwość hipnozy zawsze powinien ustalać doświadczony terapeuta.

Hipnoza to niezwykle skuteczna metoda na walkę z bezsennością. Doświadczenia wielu osób pokazują, iż dzięki niej można pozbyć się tego problemu raz na zawsze. Dlatego też warto skorzystać z takiej pomocy.

Najczęsciej odwiedzane