• 23 maja 2024

Rodzinę definiuje się jako grupę osób powiązanych ze sobą poprzez pokrewieństwo, powinowactwo, wspólne zamieszkiwanie lub kombinację powyższych. Kolegialna Wspólnota Odwykowa na Uniwersytecie Stanowym Mississippi jest rodziną. Taką rodziną jest całe miasto Starkville. Obcy ludzie często przypadkowo trafiają do miasteczka uniwersyteckiego i po dziesięciu latach budzą się, aby stwierdzić, że nadal tu są - a to dzięki społeczności zamieszkującej Starkville. Rzadko się zdarza, żeby przechodząc przez miasto z jednej strony na drugą, nie natknąć się na kogoś znajomego. Właśnie dlatego ludzie tu zostają - właśnie dlatego ludzie to kochają.

Jeśli odkryłeś ten artykuł i przeczytałeś go do tej pory, prawdopodobnie wiesz już co nieco o programie Collegiate Recovery. Wiesz, że w ciągu ostatnich dziesięciu lat program Koleżeńskiego Odwyku poczynił ogromne postępy - przekształcając się z kilku uniwersytetów przecierających szlaki do ponad 170 programów Koleżeńskiego Odwyku w kraju. Wiesz, że picie alkoholu i używanie narkotyków występuje na wszystkich kampusach uniwersyteckich - że zostały one określone jako środowiska nieprzyjazne dla osób uzależnionych. Masz też ogólne pojęcie o programach i pomocy udzielanej studentom w procesie zdrowienia. W szerszym kontekście zapewne wiesz o epidemii opioidów i o tym, że w ciągu ostatnich kilku lat liczba przypadków przedawkowania wzrosła w alarmującym tempie.

Zapewne wiecie też, że powrót do szkoły i uzyskanie dyplomu wyższej uczelni staje się z każdym dniem coraz łatwiejsze. Wiesz, że jest nadzieja - że dzięki pracy profesjonalistów w tej dziedzinie, studiowanie na odwyku jest osiągalne. I cóż... Jeśli nie wiedziałeś tego wszystkiego, teraz już wiesz.

CRC w Mississippi State

To, czego możesz nie wiedzieć o Collegiate Recovery, to ukryty klejnot, jakim jest CRC w Mississippi State. Założone w 2013 roku, Mississippi State jest jednym z młodszych programów w kraju, ale tworzy solidne podstawy, aby pozytywnie wpływać na studentów przez wiele lat. Słyszeliście, że chodzi o rodzinę, prawda? To dobrze. Jeśli nie, upewnijmy się, że wiemy, co to oznacza: Kiedy zapytano studenta z Mississippi State, co oznacza dla niego rodzina CRC, odpowiedział: "Powiedziałbym, że wy wszyscy (studenci CRC) jesteście jak rodzina, z którą dorastałem, ale nie mogę. Nigdy nie chciałem być przy nich. Chcę być wśród was". Inny student, wyjaśniając kulturę programu w Mississippi State, stwierdził: "Tacy jesteśmy - rozliczamy się nawzajem. Wyzywamy się nawzajem za swoje rzeczy. I trzymamy się razem. Bez względu na wszystko trzymamy się razem".

I to właśnie można znaleźć w Mississippi State. Wzorując się na pionierskich programach w kraju, CRC w stanie Mississippi zaczyna rozwijać swój własny styl. Uważamy, że jest to ważne. Brak smaku w naszych potrawach może spowodować, że wszyscy będziemy na diecie paprykowej.

Co sprawia, że Państwo jest Państwem.

Zapytany o programy i zasoby zapewniane przez CRC na Mississippi State, dyrektor programowy Blake Schneider stwierdził: "Chcemy zapewnić studentom pełne doświadczenie tutaj, na Mississippi State. Biorąc pod uwagę programy powstające w całym kraju, uważamy, że należy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby zaoferować naszym studentom opiekę na najwyższym poziomie. Chcę zapewnić naszym uczniom pełne doświadczenie studiów - tak, aby opuszczając nasz program jako absolwent z sukcesem mógł powiedzieć: "Wow, naprawdę dobrze mi się wiodło na tym uniwersytecie". I myślę, że udaje nam się to osiągnąć".

Można śmiało powiedzieć, że CRC na Mississippi State zapewnia pełne doświadczenie uniwersyteckie - ma prawie wszystko, co można sobie wyobrazić. Na przykład każdy student CRC otrzymuje stypendium akademickie wyłącznie na podstawie tego, że jest na odwyku. Schneider stwierdził: "Uważam, że to bardzo ważne, aby każdy student otrzymał takie stypendium. Zaburzenia związane z używaniem substancji mogą pozbawić nas wielu rzeczy, a często są to nasze portfele. Na odwyku wszyscy jesteśmy na tym samym polu gry i każdy uczeń powinien być tak traktowany". Trzeźwe spotkania z ogonami (kto by pomyślał, że te dwa słowa można połączyć w jednym zdaniu?), ale tak jest, a ludzie uwielbiają trzeźwe spotkania z ogonami na terenie stanu - społeczność popiera je i świetnie się bawi razem z uczniami CRC.

Wymieńmy jeszcze kilka innych zasobów: mieszkania dla osób trzeźwiejących, usługi wsparcia dla studentów, połączenia na terenie kampusu, seminaria, noce zdrowienia, przestrzeń do spotkań, obiady z okazji świąt, darmowe drukowanie, darmowa kawa, Xbox 360, rekolekcje, konferencje, przestrzeń do nauki, godziny nauki, trzeźwe imprezy towarzyskie i weekendy, wsparcie społeczności, spotkania jeden na jeden... lista jest długa. Schneider nie mylił się, mówiąc: "Myślę, że mamy tu wiele do zaoferowania. Jeśli chodzi o doświadczenie, jakie oferujemy studentom, to naprawdę dorównujemy wszystkim innym".

Omawiając przyszłość programu, Schneider powiedział: "Dużo się u nas dzieje, ale to nie koniec. To dopiero początek. Mamy wsparcie z całego świata i z każdym dniem stajemy się silniejsi. To dla mnie bardzo budujące i myślę, że daje nam możliwość pogłębiania i poszerzania naszej ciągłości opieki. Chcę pomagać uczniom, którzy stawiają pierwsze kroki na drodze do wyzdrowienia, a nie tylko tym, którzy mają już za sobą długi staż. Chcę pomagać absolwentom, aby upewnić się, że kiedy wejdą do prawdziwego świata, będą wyposażeni w narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu. Ponownie, uważam, że mamy pełne doświadczenie, ale chcę, aby z biegiem czasu stawało się ono coraz pełniejsze i solidniejsze. Aha, no i jesteśmy rodziną. Nie wiem, czy już o tym wspominałem, ale to się nigdy i nigdzie nie zmieni. Niech żyje państwo. Niech żyje uzdrowienie. I niech żyje rodzina CRC w Mississippi State".

Najczęsciej odwiedzane